Blog

2023 Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Dekor seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. hem konforunuzu hem de dekorasyonunuzu ön plana çıkarmak zorundasınız. Bunun içinde bu makalemizde 2023 dekorasyon trendleri nelerdir? İnsanlar en çok hangi dekor üzerinde yoğunlaşmış bu makalemizde bilgiler verelim istedik.

Dekorasyondaki amaç şık görünmek olsa da aslında görüntü çok önemli bir konudur. Bu nedenle evinizi ya da işyerinizi dekore edecekseniz çok yönlü olarak düşünmeniz gerekiyor.

Konforlu ve rahat bir eve sahip olmak herkesin hayal ettiği bir şeydir. Bu hayali gerçek kılabilmek içinde her yıl değişen dekorasyon modasını takip etmeniz gerekiyor.

Aşağıda bahsedeceğimiz öneriler dekorasyon trendlerine dikkat çekmektedir.

2023 dekorasyon trendleri arasında berjerler dikkati çekiyor. Çünkü bu yıl berjerler en zengin haliyle karşımıza çıkıyor. Her çeşit tasarımın bulunuyor olması ise modern detaylar oluşturma noktasında kolaylık sağlıyor. Trendlerin arasında farklar olsa da aslında herkesin tercih ettiği bir seçenek mutlaka var.  Berjerlerin en büyük özelliği daha rahat olması ve dekorasyonda birçok alanda kullanılabiliyor olmasıdır. Örneğin ahşap ve bambu berjer tasarımları, metal destekli modellerle birleştirilebiliyor. Ahşap ve bambu salaş dekorasyonlarda metal gövdeli olan berjerler daha modern bir duruş sağlayabiliyor.

Oturma odası dekorasyonu için konfor ön planda

Dekorasyon konusunda seçenekleriniz çok fazla. Bunun içinde bir mekanın dekorasyonunu yaparken iç mimardan destek almak çok daha olumlu sonuçlar verir. Oturma odası dekorasyonunda önceliğinizin mobilyalar olması gerekiyor. Bunun içinde seçtiğiniz mobilyanın hem konforlu hem de gösterişli olması gerekiyor. Zamanın büyük bir bölümünün geçtiği dinlenme, eğlenme ve keyiflenme ortamı olan oturma odasında kontrollü olmak ise yaşam tarzının önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Bir evi değerli kılan en önemli şey oturma guruplarıdır. 2023 dekorasyon fikirleri içerisinde oturma gurupları bu nedenle büyük önem kazanıyor.

2023 Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2023 Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Yatak odası dekorasyonunda minimaliz tarzlar

Yatak odası dekorasyon örneklerinde ihtişamı da romantizmi de sadeliği de klasikliği de görebilirsiniz. Her tarzın benimsendiği uyku alanları, 2022 dekorasyon trendlerinde sadeleşiyor. Online iç mimarlık ekibimiz, minimaliz ve modern yaklaşımların yatak odasındaki uyku kalitesini artırdığını, ferah bir alan oluşturduğunu belirtiyor. Gri, bej, krem, füme, fil dişi gibi renklerin hâkim olduğu yatak odaları, yumuşak aydınlatmalarla desteklenerek sade dekorasyonla taçlandırılıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.