Blog

Dikdörtgen Yatak Odası, Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

Dikdörtgen Yatak Odası

Dikdörtgen yatak odası birçok evin tasarımında uygulanan yöntemlerin başında geliyor.  Zor olan bu odaların tasarımlarını yaparken dikkatli ve titiz olmak çok önemlidir, çünkü kare ya da daha biçimli olan yatak odalarına göre mobilyaları yerleştirmek daha zor olacaktır. Dar dikdörtgen yatak odası dekorasyonu yaparken mobilyaların büyüklüğünü ve duvarın dekorasyonunu tam olarak ele almanız gerekiyor. Bu sayede daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Aşağıda dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir? Detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Dikdörtgen Yatak Odası Dizaynı Nasıl Yapılır?

Dikdörtgen yatak odası dizaynı zordur. Çünkü mobilya seçimini yapmak zaman alır. Uygun ölçülerin bulunması, kişisel zevkinize göre belirlenmiş olan mobilya tasarımları ve renk gibi detaylar yatak odası dizaynının nasıl yapılacağını belirler.

Dikdörtgen yatak odası dekorasyonu yapılırken renk tonlarını ele almanız gerekiyor. Odanın olduğundan daha geniş ve ferah görünmesinde renklerin etkisi çok büyüktür. Yatak yanı için düşünülen komodin, şifonyer gibi parçalar olmazsa olmaz olduğundan yatağın boyutları göz önünde bulundurularak kullanılmalıdır.

Dar Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Dar yatak odası dekorasyon fikirleri oldukça zengin, ancak sizin yapmanız gereken bu zenginlik içinden kendi karakterinize ve zevkinize en uygun olanı seçmektir. Aşağıda bahsedeceğimiz öneriler ise bunu yapabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Dikdörtgen Yatak Odası Mobilyaları

Dikdörtgen yatak odaları uzun ve dar olduğundan dolayı odayı doldurmamaya dikkat etmek gerekir. Bu tip yatak odalarında genellikle yatak başlığın içine geçtiği dolaplar tercih edilir. Bu sayede alandan istenilen tasarrufta sağlanmış olacaktır.

Dikdörtgen Yatak Odası

Dikdörtgen Yatak Odası

Dikdörtgen Yatak Odası İçin Aksesuar Önerileri

Dar uzun yatak odası dizaynı yaparken aksesuarların gücünden de yararlanmak gerekir. Günümüzde insanlar duvarlarına daha fazla hareket katabilmek için 3D şekiller kullanıyorlar. Odanızın dar olması ise sizin derinlik katmanızı kolaylaştırabilir. Yani 3D duvar kağıtları kullanmayı düşünüyorsanız derinlik katan tercihleri ön planda tutmanız gerekiyor. Bu tip yatak odalarını dizayn ederken aydınlatmaya da özen göstermeniz gerekiyor. Doğru aydınlatma şekilleri ve renkleri odanızın daha havadar olmasına imkân sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Konforlu Koltuk Takımı Modelleri 2023

Renk Tonları ve Eşyaların Birbiri ile Uyumu

Dar yatak odası hazırlarken renklere de önem vermek gerekiyor. Her renk tonunun oda içinde yaratmış olduğu bir etki vardır. Dar bir odada kullandığınız koyu bir renk odayı daha boğucu hale getireceğinden kalış sürecinizin daha kısalmasını sağlar. Evet yatak odası insanın iyi bir uyku çekebilmesi için önemlidir, ancak bu odayı yalnızca yatmak için kullanmak yerine dinlenme alanı olarak da değerlendirmek çok önemlidir.

Dar Odalar İçin Yatak Odası Modelleri

Yatak odalarında kullanılacak pek çok model yatak modeli var. Dolayısıyla bu seçenekler arasından en iyisini seçebilmekte çok önemlidir.  Piyasada farklı markalara ait olan dar odalar için yatak odası modelleri bulunmaktadır. Bu modeller arasından sizin için en iyisini seçmek odanızdan alacağınız keyfi de daha fazla artıracaktır.

Sade Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonunda sadelik sevenler olabilir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz dikdörtgen bir yatak odanız varsa en doğru seçim sadelikten yana olması gerekir. Odanızı sade bir hale getirdiğinizde gözlerinizi yormayacağından dolayı kendinizi daha keyifli ve dinlenmiş hissedeceksiniz.

Farklı model seçenekleri için https://ravhome.com.tr/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.