DUVAR ÜNİTELERİ

Duvar Üniteleri

Duvar üniteleri, temelde televizyonun merkeze alındığı dekoratif ürünler olsalar da televizyonun yanında çok daha farklı seçenekler ile bezenebilirler. Bu seçenekler, dizayn alanında tercih edilebileceği gibi kullanım içeriği hususunda da değişiklik gösterebilir. Yaptığımız çalışmalar tv ünitesi mobilyalarının muhtemel varyantları üzerine şekillendiği için arzu ederseniz mevcut ya da isteğe göre sizin için tasarlanmış otantik ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Karar öncesi duvar ünitesi seçiminde hangi kriterlerin ele alınacağını bilmeniz gerekir:

 • Ünitenin tasarımı: Ünitenin tasarımı, ünite üzerindeki renklerden renklerin yerleştiriliş biçimine kadar görsel durumdaki bütün benliğini simgeler. Ünitenin tasarımına karar verirken tasarım unsurlarının kullanılacağı ortamla ilişkisine dikkat edilirse uyumlu bir görünüm yakalanmış olur; aksi takdirde çirkin bir tabloyla karşılaşılması kaçınılmazdır.
 • Ünitenin içeriği: Üniteler, zaman geçtikçe ortamın bir parçası olmaktan çok ortamı yaratan dekoratif unsur haline geldikleri için duvar ünitesi dendiği zaman geniş bir içerikle karşılaşabilmek mümkün. İçerik, televizyonun yanında üniteye dahil edilecek unsurları kapsadığından seçimde belirleyici rol oynayabilir. Bahsi geçen unsurlar, kimi zaman CD gibi teknolojik ürünler olsalar da yer yer çiçek veya biblo tarzındaki şeyler de olabilirler. Bu bakımdan tercih edilecek ünitenin içeriği, kullanımı doğrudan etkileyeceğine göre içeriğin doğru seçilmesinde büyük bir önem vardır.
 • Ünitenin Ham maddesi: Ünitelerin hangi malzemeden meydana geldikleri belirli bir dekoratif anlayışın ekseninde oluşturulmuş ortamlarda mühimdir; zira ceviz, antrasit ya da farklı ahşapların kullanımı ortama göre farklılık arz edebilir. Ham madde, aynı zamanda ürünün uzun ömürlülük hususunda da belirleyici faktörleri arasında yer alır. Sık taşınan insanlar için başka kendi evinde yaşayan kişiler adına başka malzemelerden üretilmiş üniteler tercih edilebilir.

Televizyon ünitelerinin öncelikle üç ayrı hususta değerlendirilmesi yukarıdaki maddeler ekseninde yapılabilir. Daha sonra geniş bir ürün grubuyla karşılaşılacağı için ayrı istençler devreye girer. Mevcut ürün yelpazemiz, bütün isteklerinize cevap vereceğinden dilediğiniz ürüne rahatlıkla ulaşarak talepleriniz doğrultusunda bizi yönlendirebilirsiniz.

Sıkça Tercih Edilen Ürün Grupları

Televizyon üniteleri, suni malzemeden yapılabildikleri gibi tamamen doğal unsurlar üzerinden de elde edilebilirler. Malzemenin kalitesi ünitenin görünüm ve kullanım ömrüne doğrudan etki eder.

Düşük malzeme kalitesinde kimi kronik sorunlar bulunabilir:

 • Boya atması
 • Zamanla şişme, yıpranma, dökülme
 • Çevre şartların etkisine hızlı reaksiyon

Düşük malzeme kalitesinden kaçınarak bu gibi problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Sunmuş olduğumuz ürünler, doğru kullanımla birlikte uzun yıllar evinizin bir köşesinde yer alabilir; ayrıca gerçekleştirdiğimiz hizmet modern tv ünitesi gibi yenilikçi ve klasik modelleri de kapsar.

Ürün kalitesi, son derece mühim bir husustur; zira ceviz tv ünitesi gibi klasik modellerde kullanılmış ahşabın özenle seçilerek titizlikle işlenmesi gerekir ki adına yakışır tüketim ömrü mümkün olsun. Bu durum, kuşkusuz bütün üniteler adına söylenebilir; elbette tercih edilen ürün gruplarında yalnızca ürün kalitesi yer almaz.

 • Klasik TV üniteleri: Klasik TV ünitelerinde genel olarak ahşap ağırlıklı modeller bulunur.
 • Avangart TV üniteleri: Avangart modeller, yenilikçi anlayışı ifade eder. Çoğu zaman modern tabiri kullanılsa da özgün, sıra dışı ürünler için Avangart yakıştırması yapılır.
 • Fonksiyonel TV üniteleri: Fonksiyonel TV ünitelerinde kitaplık, raf gibi ayrı seçim kriterleri bulunur. Fonksiyonellik kitaplıklı tv ünitesi gibi ayrı modellere ulaşabilirsiniz.

Sık tercih edilen ürün gruplarına baktığımızda kimi zaman tasarımın kimi zamansa duvar raflı tv ünitesi gibi fonksiyonel tavrın öne çıktığı modelleri görebiliriz. Tercih, daha çok ihtiyaca göre yapıldığından ihtiyaç doğrultusunda karar verilebilir; önceden belirtildiği üzere ünitenin kullanılacağı ortam, ham madde veya içerik ayrı ayrı incelenmelidir ki isabetli bir sonuç doğsun.

Sizin için Doğru Olan Ünite

Kullanacağınız ünite, yaşadığınız mekan ve ihtiyaçlarınıza uygun olandır; fakat aynı zamanda kimi diğer unsurları da unutmamanız gerekir.

 • Kullandığınız televizyonun büyüklüğün uygun üniteyi seçmelisiniz; veya bu duruma kullanmaya düşündüğünüz muhtemel ürün gruplarını da ekleyebilirsiniz.
 • Taşınan biriyseniz bu duruma dikkat edebilirsiniz; şayet kendi evinizde yaşıyorsanız size büyük rahatlık getirebilir.
 • Küçük çocukların yaşadığı evde çocukların hareketliliğini göz önünde bulundurursanız sizin için iyi olabilir.

TV ünitesi almak beraberinde farklı kriterler getirir; fakat tüm bu kriterleri telaşa mahal vermeden aşabiliriz. Arzu ederseniz antrasit tv ünitesi veya çok daha farklı modelleri istediğiniz ölçekte odanızın baş ucuna koyabilmemiz mümkün; yeter ki siz dileyin biz yapalım.

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Kenar çubuğunu göster
Close
Close
Close
Close
Close
Close