Blog

En Çok Tercih Edilen Koltuk Renkleri 2023

Oturma Odası ve Salon için Koltuk Ölçüleri Nelerdir?

Bir eviniz var ve evinizde hayalinize uygun bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlar arasında koltuklar bulunuyor. Bunun için koltuk seçerken renk uyumuna olabildiğince dikkat etmelisiniz. Doğru koltuk rengini seçmeniz salonunuzun olduğundan daha şık ve estetik görünmesini sağlamış olacaksınız. Koltuklar fonksiyon ve ihtiyaca yönelik olması gerekir aynı zamanda bütünlüğünü sağlayabiliyor olması da çok önemlidir.

Eğer eviniz için yeni bir koltuk takımı seçmeyi düşünüyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz renkler, modernliği yakalayabilmeniz ve trend koltuk takımına sahip olmanız için size kolaylık sağlayacaktır.

2023 Yılının En Popüler Koltuk Renkleri

Sarı Renkli Koltuk

Bazı renkler var ki zaman ne kadar hızlı akıyor olsa da popüleritesini korumaya devam eder. Bazı renkler ise zaman geçtikçe daha popüler hale gelebilir. Bu yılın popüler renkleri arasında sarı renkli koltuk takımlarını görmek mümkün. Açık renkten daha koyu renge kadar seçenek firmalar 2023 yılı için sarı renkteki koltukları öneriyor.

Beyaz ve Tonları

Bazı renkler vardır ki zamansız olmasıyla bilinir. Beyaz ve tonları da zamansız olmasından dolayı her dönem tercih edilebilir renkler arasında bulunuyor. Dekorasyonu yapılacak mekanın boyutu küçük ise bu durumda beyaz ve beyaz gibi açık tonlar estetik açıdan güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Beyaz koltuk takımları birçok aksesuarla da bileştirilebilir. Bu nedenle beyaz bir takım aldığınızda onu çok yönlü olarak kullanabilme avantajına sahipsiniz. Beyaz koltukların en büyük dezavantajı ise çocuklu evler için ideal olmaması. Çünkü kir gösterme ihtimali daha yüksektir.

İlginizi Çekebilir: https://ravhome.com.tr/ravhome-koltuk-takimlari/

Turuncu Renkli Koltuk Takımı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı renkler sonradan popüler olabiliyor. Turuncu da 2023 yılı itibariyle popüler olan renklerden bir tanesi. Modern ve güçlü bir dekorasyon oluşturulmak istendiğinde turuncu renkli koltuk takımları tercih edilebilir.

Turuncunun cesur görüntüsü yaşam alanının daha canlı görünmesine neden olacaktır.

Yeşil Koltuk Takımı

Tercih edilirliğini her dönem koruyan renklerden birisi de yeşil ve tonları olmuştur. Lüks bir alan oluşturulmak istendiğinde yeşil renkteki koltuk takımları size bu konuda yardımcı olacaktır. Yeşilin dinlendirici özelliği koltuk üzerinde oturanın kendini daha huzurlu hissetmesine neden olacaktır. Bu nedenle yeşil koltuk takımlarını sadece salon için değil oturma odası içinde tercih edilebilir.

Kahverengi Koltuk Takımı

Kahverengi koltukların en önemli özelliği temizliğinin kolay olması ve farklı dekorasyon stillerinde kullanılabiliyor olmasıdır. Mükemmel uyumundan dolayı popüleritesini çok uzun süredir koruyan kahverengi, değişen modaya rağmen her zaman yaşam alanlarında bütünlük sağlamıştır.

Gri Koltuk Takımı

Gri renk zamansız tercihler arasına sonradan girmiştir. Tamamladığınız eşyaya göre ister klasik bir duruş ister modern bir hava estirebilirsiniz. Doğru aksesuarlarla kombinlendiğinde mükemmel bir uyum sergileyebilir.

Koltuk Rengi Neye Göre Seçilir?

Yukarıda popüler olan koltuk renklerinden bahsettikten sonra artık koltuk takımı alırken kafanızda nasıl bir model olması gerektiğine karar verebilirsiniz. Her ne kadar renkler tamamlayıcı özelliğe sahip olsa da tasarım da bir mekanın şık görünmesinde önemli bir yere sahiptir.

Koltuk takımı seçerken önce yerleştireceğiniz alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Unutmamanız gereken ise koyu renkli takımlar odanızı daha küçük gösterirken açık renkler daha büyük bir alan görüntüsü oluşturacaktır.

Yaşam alanlarınızın hem modern hem de şık olmasını istiyorsanız koltuk renklerinden duvar renklerine varıncaya kadar hepsini bir bütün halinde ele almanız gerekir. Birbirini tamamlamayan renkler mobilyalar ne kadar şık olsa da kendisini göstermeyecektir.

https://ravhome.com.tr/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.