Blog

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

Gri, odanız için sakinleştirici bir duvar rengi ya da cesur bir mobilya seçimi olabilir. Gri, hemen hemen her evde iyi görünen çok yönlü bir renktir.

Gri ile pek çok renk uyum sağlarken, evinizin dekorunda en iyiyi ortaya çıkarabilecek renklerin kullanılacağını belirlemek, seçtiğiniz grinin gölgesine bağlıdır.

Sakinleştirici Gri Renk Tonları

Yumuşak gri duvarlarınız veya orta gri bir kanepe ve iki kişilik koltuğunuz varsa, sıcak altın tonlarını soğuk grilerinizle harmanlayarak dinlendirici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvar kağıdıyla kaplanmış bir vurgu mekanı daha şık gösterecektir. Güçlü bir tarz ifadesi oluşturmak istiyorsanız, mobilyanızda kahverengi yatar koltuk seçebilirsiniz.

Kömür Grisi

Kömür grisi, canlı renklerin cesur ve parlak patlamalarıyla dengelenebilecek ilginç, karamsar bir görünüm katar. Kömür grisiyle pembe ve parlak pirinç tonlarını tercih edebilirsiniz.

Koyu gri ile zıtlık oluşturan renk geçişleri, dekorunuza beklenmedik bir denge duygusu yaratır. Yatak odasında gri döşemeli bir yatak başlığı ve dinlendirici gri duvarlarla düşünebilirsiniz.

Nötr Tonlar

Yoğun bir günün sonunda dinlenmek için rahatlatıcı bir yer olarak nötr tonlarda dekore edilmiş bir odadan daha sakinleştirici bir şey yoktur. Gri, bej, kahverengi, siyah ve beyaz gibi diğer nötr renklerle iyi uyum sağlar.

Canlı Gri ve Beyaz

Keten kumaşlar, değişen gri ve beyaz, açık gri duvarlardan oluşan geniş şeritler, odanızın sıcak günlerde bile serin görünmesini sağlar. Yumuşak döşemeli bir yatak, yatak odanıza bir çiftlik evi görünümü katabilir. Bir renk dokunuşunuz olması gerekiyorsa, vurgu olarak basit beyaz ve gri bir veya yapay çiçekleri ekleyebilirsiniz.

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

Gri Dekorasyonda Kullanılabilecek En İyi Renkler

İndirimli Oturma Odası Mobilyaları

Gri renkli evinize bir tarz getirmek için farklı mobilyaları sitemizde bulabilirsiniz. Ravhome.com.tr mobilya alışverişi yapmanız için güvenilir adreslerin başında gelmektedir. Gri bir oda için seçebileceğiniz farklı tasarımlarımız mevcut. Sitemizden kendiniz için en uygun koltuk takımlarını seçebilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. NAİROBİ CEVİZ KOLTUK TAKIMI evinizi renklendirirken aynı zamanda sıcak bir dokunuş sunmanıza imkan sağlayacaktır.

Yatak ve Yemek Odaları Aynı Renklerde mi Olmalı?

Yatak odası alırken yemek odasını da aynı renkte mi seçmek gerekiyor? Şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. Biz burada şunu ifade etmek isteriz. Her odanın kendine has bir dokusu ve duruşu vardır. Evet her ikisini de aynı renkte seçebilirsiniz, ancak tüm odalarınızı kendi isteğinize bağlı olarak özgürce seçebilirsiniz. Renklerinden tasarımlarına kadar her şeyi belirlemek sizin elinizde. Dikkat etmeniz gereken önemli husus ise bu odalar arasındaki renk geçişlerini daha yumuşak yapmanız gerektiğidir. Evet, yatak odası mahrem alanınız ancak bunun dışındaki tüm odalarda geçişe çok dikkat etmenizde fayda vardır. Birbirini tamamlayan renkleri kullanmadığınızda evi genel olarak bölmüş ve birbirinden ayırmış olursunuz.

Evinizi sıfırdan döşemeye karar verdiyseniz ya da henüz yeni evlendiniz ve ilk mobilyalarınızı alacaksanız birbirini tamamlayanları tercih etmeniz ger zaman daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.