Blog

Ravhome Koltuk Takımlarını Nasıl Seçmelisiniz?

Evlerimizin her köşesine yenilikler katmak isteriz. İster yeni bir eve taşınıyor olun, ister evinize yeni eklemeler yapıyor olun, oturma odanız için doğru koltuk takımını almak çok önemlidir. Bizler Ravhome Design olarak müşterilerimize kaliteli hizmet

sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Evlerinizin konforunu mobilyalarımızla renklendirmeye ne dersiniz?

Koltuk Takımlarınızı Nasıl Seçmelisiniz?

Koltuk takımı seçmek, verebileceğiniz en önemli mobilya kararlarından biridir. Yaşamınızı kolaylaştırma ve ruhunuzu dinlendirmek için evinizde bulunan her bir unsur dierleri ile uyum içerisinde olmalıdır. Başarılı iç dekorun sırrı budur. Modernden klasiğe veya retroya kadar birçok seçenek mevcuttur. İhtiyacınız olan tek şey gidip evinize uyumlu doğru mobilyayı almaktır.
Koltuk takımı seçerken;
1. Oda Boyutu ve Şekli
2. Duvar Dekoruna Göre Koltuk tercihi
3. Koltuk takımında en iyi Malzeme
4. Uyum ve Konforu
5. Marangozluk
6. Koltuk Kollarının Dayanıklılığı
7. Bütçe gibi unsurlar dikkat edilmesi gereken başlıca hususlardır.

Yaşam Tarzınızı Düşünün

Yaşam tarzınızı ve günlük yaşamda bir koltuk takımında neye ihtiyaç duyabileceğinizi düşünün. Evcil hayvanınız veya çocuklarınız varsa, leke tutmaz performans kumaş döşemeyi tercih etmek iyi bir fikir olabilir. Dinlenme ve rahatlık ön plandaysa, yatabilen hareketli kanepe modellerine bakmak isteyebilirsiniz. Alışverişinize birkaç önemli “olmazsa olmaz”ı göz önünde bulundurarak başlamak size çok fazla zaman ve enerji kazandıracaktır.
Koltuk Takımınızın Yönünü Belirleyin
Yaşam alanlarınızda koltuk takımını nereye koyacağınız önemlidir. Koltukları duvara mı yerleştireceksiniz yoksa bir odanın ortasında, sırtı açıkta olacak şekilde mi sergileyeceksiniz? Bu ayrıntıları bilmek, gereksinimlerinize uymayan seçeneklerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Kumaşa Odaklanın

İster cesur bir renk, desen veya nötr bir renk tercihinde özgürsünüz. Fakat döşemelik kumaş seçiminiz oda üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır. Özellikle bulunudunuz bölgenin iklimine uygun olarak seçtiğiniz kumaşın aynı zamanda diğer düzenlerinize uyduğuna emin olmak gerekir. İşte göz önünde bulundurabileceğiniz bazı kumaş seçenekleri:
• Kadife
Kadife kaplama, klasik zevklere sahip olduğunuzu gösterirken modern bir hava verir. Kadife son derece yumuşak ve rahattır, bu nedenle aktiviteleriniz ya da sohbetlerinizde kendinizi rahat hissedeceksiniz.
• Deri
Deri, son derece dayanıklıdır. Çayınızı yudumlarken ve en sevdiğiniz atıştırmalıkları yerken televizyon izlemeyi sevenlerden misiniz? Deri yumuşak ve zariftir ve dökülenleri nemli bir bezle silerek halledebilir. Uzun süreli rahatlık sağlamak için deriye güvenebilirsiniz.
• Polyester
Yumuşak, temizlemesi kolay bir kumaş olan polyester, sadelikten hoşlanıyorsanız sizin için harika bir seçimdir. Bu kumaşın temizlenmesi kolaydır ve pürüzsüz görünümü ile minimalist bir hava verir. Genellikle pamuk ve yün gibi diğer kumaşlarla karıştırılır. Pm Club mağazasından hangi görünümü seçerseniz seçin, birçok seçeneğiniz olduğunu bilin.

Koltuk Takımının Boyutunu Ölçün

Alanınızın ne kadar büyük veya küçük bir koltuğa sığabileceğini tam olarak bildiğinizden emin olun. Yeni koltuğunuz için önceden belirlediğiniz alanı, odanın şeklini ve boyutunu dikkate alarak ölçün.

Alanınıza Uygun Bir Renk Seçin

Mobilya seçimlerinde en büyük kararlardan biri de renk tercihleridir. Parlak renklerden ayrıntılı bir desene veya güvenilir bir nötre kadar alabileceğiniz çok farklı seçenekler mevcuttur. Yıllarca seveceğinizi ve bıkmayacağınızı bildiğiniz bir renk olduğu sürece mobilyalarınızı severek kullanırsınız.

Evinize Uygun Bir Stil Tercih Edin

Tabii ki unutulmaması gereken bir diğer unsur da yaşam alanınızdaki mevcut mobilyalardır. Yan koltuklarınız ve konsolunuz daha çok geleneksel bir zarafete sahipse, koltuğunuz için bu tarza sadık olmanızı tavsiye ederiz.
Benzer şekilde, daha çağdaş bir ev, genellikle güzel bir tamamlayıcı için modern bir koltuk gerektirir. Bununla birlikte, tasarım konfor seviyenize bağlı olarak, nihai sonucun uyumlu ve çekici bir ifade oluşturduğu sürece stiller arasında karıştırıp eşleştirebilirsiniz.

Kol Tarzına Dikkat Edin

Mobilyanızın kol stilleri genellikle sonradan düşünülür, fakat böyle olmamalıdır. Kanatlı silüetlerden temiz hatlı açılara, yuvarlatılmış kolçaklardan büyük ve küçük bedenlere kadar pek çok stilde, hepsi farklı faydalar sunan sonsuz seçenek var. Sağlam ve sağlam olduklarından emin olmak için beğendiğiniz herhangi bir koltuğun kollarını test etmek de çok önemlidir.
Yastık ve Kırlent Seçimleri
Yeni koltuk takımınızı oda dekorunuzla koordine ederken son rötuşu vurgulu yastık ve kırlentlerle tamamlayın. Rahat ve hangi malzemeden yapıldığına dikkat edin. Renk tercihleriyle oturma odanıza farklılık katın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.