Blog

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Berjer ev dekorasyonunda önemli yere sahip olan eşyalar arasında yer alır. Dekoratif olarak da ortama şıklık kazandıran bu mobilya gurubunun işlevsel olması ise oldukça önemlidir. Berjer kullanarak bir okuma köşesi oluşturulabiliyorken bir köşe takımının tamamlayıcısı olarak da kullanılabilmektedir. Berjerler evin yanı sıra ofis, cafe, restoran gibi işletmelerde de tercih edilen mobilyalardır. İşlevsel olmasının özelliği kullanılarak istenilen her alanda rahatlıkla tercih edilebilir.

Farklı tasarımları, renkleri ve estetik görüntüleri olan berjerler sayesinde evde başka bir atmosfer oluşturmanız mümkün. Evinizin kendi dokusunu oluşturmak amacıyla seçeceğiniz bir modelle birlikte mükemmel sonuçlar ortaya çıkabilir. Berjerler dünyada ilk kez Fransa’da kullanılmış ve buradan dünyaya yayılmıştır. Kişisel dekorasyonda çok önemli bir yere sahip olan bu dekorasyon eşyasıyla tarzınızı yansıtmanız mümkün.

Eviniz ya da işyeriniz için dekoratif ve şık bir berjer almaya karar verdiyseniz ilk olarak kafanıza takılan soru işareti nasıl seçim yapacağınız konusunda olmuştur. Biz bu makalemizde berjer alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Bu konu hakkında detaylı bilgilere yer verelim istedik.

Berjer Seçerken Şunlara Dikkat Edin

Modern Ya da Klasik Tarz

Berjer seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik mobilya tercihi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyorsa aynı şeye odaklanmanız. İlk yapmanız gereken şey berjere neden ihtiyacınız olduğunun kararını vermek olmalıdır. Mesela evinizde şık bir köşe yaratmak mı istiyorsunuz yoksa televizyon karşısında vakit geçireceğiniz bir alan mı? Berjerler sayesinde evinizde şık bir dokunuş sağlayabilirsiniz.

Berjerler farklı tasarımlara sahiptir. Modern tasarımların yanı sıra klasik tasarımlar da vardır.  Evinizin genel dokusuna göre tercihinizi belirleyebilirsiniz. Berjerlerin uzun yıllar dayanabilmesi de çok önemlidir Bu nedenle üretildiği materyalin kalitesine bakmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Ahşap Renkleri Nelerdir? Mobilyalarda Ahşap Renk Kullanımı

Renk Seçimi

Renk seçimi berjer satın alınırken de dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Berjerlerde tasarımlar kadar farklı renk seçenekleri de vardır. Gri ve beyaz renkleri tercih edebileceğiniz gibi mobilyalarınızla uyumlu farklı bir renkte seçebilirsiniz.

Renk seçiminde önemli olan konu sizin bakış açınız ve evinizin gene konumudur. Modern olarak döşenmiş bir ede ahşap ve açık renkteki berjer modeli iyi bir seçim olabilir. Bohem tarzı evlerde ise daha farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Klasik evlerde mat renkler doğru seçim olacaktır.

Berjer Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanılan Malzemeler

Berjer satın alırken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de hangi malzemeden üretilmiş olduğudur. Bazı berjer modelleri ekonomik olması açısından daha kalitesiz malzemeler kullanılarak üretilir. Bu tip mobilyalarda tasarım güzel olsa da kullanım süresi ve konfor istenilen seviyede olmayacağından dolayı paranızı boşa harcamanız anlamına gelir.

Konforlu Bir Berjer Seçin

Berjer kullanılmasının nedeni konforlu bir alan oluşturmaktır. Dolayısıyla satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bir tanesi de oturma konforunun nasıl olduğudur. Bazı berjerler yalnızca dekoratif amaçlı olduğundan dolayı istenilen konforu sağlamaz. Dolayısıyla üzerinde oturamayacağınız bir berjerde size keyif vermeyecektir.

Berjeri çok sık kullanıyorsanız konfor, kalite ve tasarımı bir arada değerlendirmeniz gerekir. Rahat ve yumuşak bir berjer üzerinde saatlerde oturup anın keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.